forBet promocja

News - I liga

Ruchy kadrowe w Stomilu. Póki co praktycznie same odejścia

2020-12-17 17:55:08 Stomil Olsztyn, Grzegorz Lech, Skënder Loshi, Sebastian Jarosz, Ingo van Weert

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn chce się pozbyć kilku piłkarzy, żeby w ich miejsce pozyskać innych, lepszych. 5 piłkarzy może sobie szukać nowych pracodawców, 2 natomiast miałoby trafić na wypożyczenie.

Skënder Loshi, Sebastian Jarosz oraz Ingo van Weert otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Cała trójka piłkarzy grała bardzo mało w tegorocznych rozgrywkach i taka decyzja nie powinna nikogo dziwić. Jeszcze w rundzie jesiennej do drużyny rezerw zostali odesłani Jacek Troshupa oraz Ņikita Kovaļonoks. Cała 5 może znaleźć sobie nowe kluby, ale wcale tak nie musi być. Mają ważne kontrakty i Stomil musi płacić pieniądze wynikające z umów podpisanych przez wcześniejszych prezesów.

Na wypożyczenie do innych klubów mogą trafić młodzieżowcy Jakub Staszak oraz Maciej Serbintowicz. - W przypadku Kuby chcemy, aby systematycznie występował na poziomie centralnym. Chcemy, aby to był klub na poziomie II ligi - mówi Grzegorz Lech, prezes Stomilu Olsztyn. - Niedużo brakuje, aby wskoczył na wyższy poziom. Regularna gra pozwoliłaby na to.

I dodaje: - Co do Maćka, chcemy żeby poczuł to, co Kuba, czyli funkcjonowanie w innym klubie, w innym środowisku. Ma być to lekcja życiowa i chcemy jego regularnych występów. Widzimy w nim potencjał. Po okresie wypożyczenia ma wrócić silniejszy, aby wrócił o miejsce w pierwszym zespole.

Na wiosnę w Stomilu nie zobaczymy Huberta Sadowskiego, który wrócił do Pogoni Szczecin, z której był wypożyczony. - Hubert jest osobą pozytywną, która walczyła o skład, ale nie możemy zagwarantować rozegrania tylu minut, na ile by liczył - dodaje Lech. - Razem z Pogonią doszliśmy do wniosku, aby Hubert wrócił wcześniej.

Roczne wypożyczenie zakończyło się Serafinowi Szocie, który rozpocznie treningi z Wisłą Kraków. Gdyby młodemu piłkarzowi się niepowiodło to… - Powiedzieliśmy mu, że widzimy go ponownie w naszych szeregach - mówił w ostatnim wywiadzie dla stomil.olsztyn.pl Adam Majewski, trener Stomilu. - “Serek” zrobił duży postęp, przez większość sezonu był solidnym zawodnikiem. Nasza trójka obrońców grała bardzo stabilnie. Końcówkę rundy miał słabszą, jest młodym zawodnikiem i stoi na rozdrożu. Od momentu kiedy usłyszał, że wraca do Wisły Kraków i potem się okaże co z nim dalej, to odbiło się na jego formie sportowej i pojawiły się błędy indywidualne.

Stomil Olsztyn skrócił wypożyczenie Jakuba Mosakowskiego do Błękitnych Stargard. Młodzieżowiec, wychowanek olsztyńskiego klubu, od stycznia ponownie będzie trenował z I-ligowcem.

- Liczyliśmy na to, że Kuba na wypożyczeniu będzie grał regularnie i tak też się stało - powiedział dla stomilolsztyn.com Grzegorz Lech, prezes Stomilu Olsztyn. - Opuścił tylko dwa spotkania ze względu na kontuzje. To była nasza świadoma decyzja. Mam nadzieję, że wyciągnął lekcję życiową oraz piłkarską. Teraz ma czas na to, aby walczyć o skład.

I dodaje: - Myślę, że po tym okresie wypożyczenia dostrzegł różnicę między pierwszą a drugą ligą oraz doceni to, gdzie jest. Będzie chciał udowodnić wszystkim, że zasługuję na grę.

Kogo chce pozyskać Stomil na rundę wiosenną? – Rozpoczęliśmy cykl testów i chcemy zaprosić wybranych zawodników z tamtych meczów oraz innych piłkarzy, których chcemy zobaczyć przez cztery dni i ocenić ich przydatność do drużyny - wyjaśnia Grzegorz Lech, prezes “Dumy Warmii”. - Priorytetem jest to, aby zgrać tych zawodników, którzy stanowili trzon drużyny dobierając zawodników będącymi piłkarzami walczącymi o skład.

I dodaje: - Chcielibyśmy pozyskać przynajmniej jednego zawodnika takiego wartościowego, ogranego na poziomie pierwszoligowym. Patrzymy na to wszystko realnie i zdajemy sobie sprawę, że może to być ciężkie do zrealizowania. Szukamy takiej osoby i liczymy na to, że dopniemy jeden lub dwa transfery, które będą wartością dodaną, lecz nie możemy tego obiecać, bo mimo tego, że okienko jest długie, to zawodnicy mają kontrakty, sumy odstępnego i mamy swoją listę zawodników, która chcielibyśmy pozyskać. To jednak dopiero prawdopodobnie nastąpi latem.

Stomil Olsztyn do treningów wraca 6 stycznia. Zespół pod koniec stycznia wyjedzie na obóz przygotowawczy do Siedlec.

rys

Komentarze

 1. pewne info 2020-12-20 21:23:05 (***.***.***.***) #72262 0:0 zgłoś

  Skënder Loshi do pracy przy tulipanach w Holandii; Sebastian Jarosz do 3 ligi; Ingo van Weert do mistrza Brunei; Jacek Troshupa do kebabu 24H; Ņikita Kovaļonoks na gimnastykę korekcyjną. Oto te transfery.

 2. seba 2020-12-19 18:01:44 (***.***.***.***) #72256 0:0 zgłoś

  GRZESIEK GDZIE TY SIE NADAJESZ DO PREZESOWANIA

 3. Kibic neutralny 2020-12-18 08:45:33 (***.***.***.***) #72251 0:0 zgłoś

  Tylko si cieszyć, że importowane z zagranicy barachło zostało wystawione na odstąpienie. Ciekawe, czy znajdzie się chętny ich pozyskania oraz czy sami zechcą odejść.

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ##### 
#  # # # #  # 
######  #  #  # 
#  #  #  ##### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  #