Liga gra! - II liga

Nieudana końcówka Sokoła

2020-12-16 19:08:46 Sokół Ostróda, Stal Rzeszów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W ostatnim tym roku meczu II ligi, Sokół Ostróda przegrał na własnym stadionie 2:3 ze Stalą Rzeszów. Ostródzianie jeszcze do 71. minuty prowadzili 2:0, by ostatecznie uznać wyższość rywali, a decydujący gol ponownie padł w ostatniej minucie spotkania.

Tak późno oficjalnie na Warmii i Mazurach jeszcze nie grano. 16 grudnia Sokół Ostróda rozegrał zaległe spotkanie ze Stalą Rzeszów. Goście wygrali 3:2 strzelając ostatnią bramkę w 90 minucie spotkania.

Niestety znów nie udało się podopiecznym Piotr Jacka wykorzystać dwubramkowego prowadzenia i zdobyć trzy punkty. Pierwsza połowa meczu w ogóle nie zapowiadała póżniejszych emocji.

Drugie 45 minut mogłoby za to obdzielić kilka spotkań. Zaczęli ostródzianie i wydawało się, że są na najlepszej drodze do zwycięstwa. Czerwono-biało-niebiescy rzucili się do ataków od początku drugiej części gry i w końcu w 68. minucie Rafał Siemaszko dobił strzał z bliskiej odległości, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

W 70. minucie było już 2:0 dla gospodarzy po kapitalnym balansie Dawida Wolnego, który uwolnił się od rywala i uderzeniem w długi róg pokonał Gerarda Bieszczada. 11 bramka (ligowa) najlepszego strzelca Sokoła nie dała jednak zwycięstwa ostródzianom.

Już w 71. minucie kontaktową bramkę pięknym uderzeniem z 16 metrów popisał się były zawodnik Sokoła Ostróda i Stomilu Olsztyn Piotr Głowacki i dał tym samym sygnał do ataku swoim kolegom. Cztery minuty później był remis. Jeszcze ładniejszym uderzeniem z woleja, po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry, Wojciech Reiman pokonał interweniującego Niezgodę. Wynik spotkania  ustalił w 90. minucie Grzegorz Goncerz, wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

Beniaminek z Ostródy rundę jesienną zakończył z dorobkiem 26 punktów. Na ligowe boiska ostródzianie powrócą w ostatni weekend lutego przyszłego roku, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

• Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 2:3 (0:0)

1:0 - Siemaszko (54), 2:0 - Wolny (70), 2:1 -Głowacki (71), 2:2 - Reiman (74), 2:3 - Goncerz (90)

Sokół: Niezgoda - Zimmer, Wicki, Mazurowski (46 Zalewski), Dobosz - Andrzejczak, Żwir. Brzuzy (88 Rugowski), Gajda - Siemaszko (74 Łuczak), Wolny.