forBet promocja

News - II liga

Olimpia Elbląg nad kreską po rundzie jesiennej

2020-12-15 11:28:11 Olimpia Elbląg, Jacek Trzeciak

Olimpia Elbląg. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg ma za sobą ciężką rundę jesienną w II lidze. Zespół w poprzednim sezonie walczył o awans do I ligi, a teraz broni się przed spadkiem do III ligi. Drużynę w trakcie tej rundy prowadziło 3 trenerów.

Olimpię Elbląg w pierwszych spotkaniach prowadził Łukasz Kowalski. Z drużyną musiał się jednak pożegnać na początku października. Były piłkarz Arki Gdynia nie będzie miło wspominał okresu pracy w Olimpii. Podpadł kibicom po jednym ze spotkań na własnym obiekcie. Po meczu z Chojniczanką Chojnice musiał opuszczać obiekt ukryty w karetce pogotowia…

Na czas szukania nowego szkoleniowca Olimpię Elbląg prowadził Dariusz Kaczmarczyk, dotychczasowy II trener zespołu. Władze II-ligowca w końcu znalazły szkoleniowca, który podejmie się pracy w trudnych i specyficznych warunkach. Drużynę przejął Jacek Trzeciak w Polonii Bytom, ROW-ie Rybnik czy Olimpii Grudziądz. Cel ma jasny: uratować II ligę dla Elbląg.

Ostatecznie drużyna w 17 spotkaniach zgromadziła 16 punktów. Złożyło się na to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek. Daje to 15 miejsce w ligowej tabeli.

- Drużyna już od momentu przyjścia trenera Kowalskiego jest w budowie - słusznie zauważa Trzeciak. - Wyniki były różne, ta drużyna w wielu meczach nieźle się prezentowała. Od mojego przyjścia zdobyliśmy kilka punktów, które pozwoliły nam opuścić strefę spadkową. W pewnym momencie gdy chwytaliśmy wiatr w żagle, nasza dobra gra przekładała się na wyniki, to przytrafiły się nam nieudane spotkania. Od kiedy tutaj jestem to we Wrocławiu zagraliśmy najsłabsze spotkanie. Wcześniej prowadziliśmy z Garbarnią i przegraliśmy. To nas podłamało, po takiej dobrej serii chcieliśmy podtrzymać jeszcze w tym meczu. Pozytywne jest to, że jesteśmy cały czas ponad kreską.

Zawodnicy Olimpii Elbląg udali się na urlopy, ale otrzymali rozpiski treningów indywidaulnych. Zespół do treningów wraca 12 stycznia i zagra szereg sparingów. Pierwszym rywalem będzie Radunia Stężyca. Olimpia nie wyjedzie nigdzie na żaden obóz ze względów finansowych. Drużyna będzie szykować się do II ligi na własnych obiektach.

Jacek Trzeciak ma listę piłkarzy, którzy mają wzmocnić Olimpię Elbląg. - Nie proście mnie o nazwiska, bo ich nie zdradzę, póki nie będzie podpisu - mówi Trzeciak. - Z zespołem zacznie trenować dwóch młodych piłkarzy z Akademii.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
 # # #  # #  # 
 ##  #  # #  # 
 ##  #  # #  # 
 # # #  # #  # 
#  # ####  ####