Srogie baty w piątek trzynastego. Stomil wysoko przegrał w Głogowie

2020-11-13 19:37:12 Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki.

Nie udał się Stomilowi trzynasty mecz przeciwko Chrobremu Głogów. Olsztynianie wysoko przegrali 0:3, a dwie bramki stracili po rzutach karnych.

Trener Adam Majewski musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian w składzie. Na zgrupowanie młodzieżowej kadry Łotwy powołany został Vjaceslavs Kudrjavcevs a za żółte kartki musiał odcierpieć Krystian Ogrodowski. W bramce Stomilu stanął Piotr Skiba, a defensywnego pomocnika zastąpił od pierwszej minuty Sam van Huffel.

Do składu po pauzie za czerwoną kartkę z meczu z Arką wrócił Damian Byrtek. W rolę młodzieżowca wcielił się tym razem Jakub Staszak, zastępując na lewym wahadle Juricha Carolinę a w ataku Skendera Loshiego zmienił w wyjściowej jedenastce Grzegorz Kuświk. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy po kontuzji pojawił się Janusz Bucholc.

Początek spotkania wyglądał obiecująco dla Stomilu, ale jak zawsze olsztynianie nie potrafili znaleźć drogi do bramki bronionej przez Kacpra Bieszczada. Po pół godzinie gry gospodarze przeprowadzili drugą w tym spotkaniu akcję ofensywną, sprytnie w polu karnym zachował sie Tomasz Cywka i został faulowany przez Kokiego Hinokio. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Mateusz Machaj.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się wracający po kontuzji kapitan Stomilu Janusz Bucholc i był to jedyny pozytyw tego meczu. W 63 minucie Wiktor Biedrzycki dał się ograć doświadczomenmu Mikołajowi Lebedyńskiemu i ten huknął nie do obrony.

Stomil grał coraz gorzej, niewiele wniosły zmiany, a wynik spotkania ustalił w 71. minucie Maksymilian Banaszewski, który wykorzystał drugi rzut karny podyktowany za faul Sama van Huffela na nim samym.

Kolejne spotkanie Stomil zagra ponownie na wyjeździe. 18. listopada Duma Warmii rozegra zaległy mecz z Koroną w Kielcach.

• Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)

1:0 - Machaj (33 k), 2:0 - Lebedyński (63), 3:0 - Banaszewski (71 k)

Stomil: Skiba - Sierant (46 Bucholc), Szota, Biedrzycki (80 Sadowski), Byrtek, Staszak (77 Carolina) - Hinokio, Spychała, van Huffel, Łuczak (80 Szramka) - Kuświk (77 Jarosz)