forBet promocja

Liga gra! - Kobiety - I liga

Udane zakończenie jesieni Stomilanek

2020-11-07 17:52:23 KKP Stomilanki Olsztyn, Resovia Rzeszów, Gabriela Kędzi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. facebook.com/Stomilanki.Olsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. facebook.com/Stomilanki.Olsztyn

W przypadku sobotniego zwycięstwa w Rzeszowie Stomilanki Olsztyn mogły przynajmniej na chwilę usadowić się na pozycji wicelidera rozgrywek I ligi kobiet. Tak też się stało. Zespół Dariusza Maleszewskiego wygrał z Resovią 3:1. O tym, czy olsztynianki zakończą rundę jesienną na drugim miejscu zadecyduje mecz Piastovii Piastów z Rekordem Bielsko-Biała, który w pierwotnym terminie nie został rozegrany.

Gabriela Kędzia (Stomilanki): - Wiedziałyśmy o co gramy, ale przede wszystkim chciałyśmy w dobrym stylu zakończyć rundę jesienną meczem z Resovią. Na przedmeczowych odprawach przeanalizowaliśmy z trenerem zespół Resovii i wydaje mi się, że od pierwszej minuty byłyśmy przygotowane na to, czym mogą zaskoczyć nas przeciwniczki. Początkowa część meczu to wymiana ataków naszych, jak i zespołu Resovii. Realizowane założenia pozwoliły nam na uspakajanie gry i dalsze, konsekwentne wyprowadzanie kontr oraz ataków. Strzelona przez Kasię Grzesik bramka dodała nam „skrzydeł”, chciałyśmy więcej, byłyśmy gotowe poraz kolejny zaskakiwać i stwarzać sytuacje bramkowe. Nie odstawiałyśmy nóg, co potwierdziły nasze ofensywne przy drugiej strzelonej bramce, walcząc o każdy centymetr którym poruszała się piłka. Sfinalizowała Paula Zawistowska, która następnie przy wyniku 2:1, w końcówce meczu podwyższyła wynik i potwierdziła ostatecznie zdobycie trzech punktów. 

Był to ostatni mecz rundy jesiennej.

- Runda jesienna to dla Nas przede wszystkim lekcja i kolejny etap rozwoju, indywidualnego i zespołowego - powiedziała Gabriela Kędzia. - Kreujemy taktyki, tworzymy myśli, sposoby, aby z każdym meczem móc zaskakiwać czymś nowym i udoskonalonym. Aby po prostu stawać się lepszym, groźniejszym zespołem. Miejmy nadzieje, że sytuacja epidemii, nie przeszkodzi nam, abyśmy mogły udowodnić to wiosną.

 • Resovia - KKP Stomilanki Olsztyn 1:3 

0:1 - Grzesik (28), 0:2 - Zawistowska (39), 1:2 - Czyż (76), 1:3 - Zawistowska (89)

Stomilanki:
 Kaźmierczak - Krech, Kędzia, Sivakova, Mazurkiewicz, Bielińska (74 N.Lenard), Tkaczyk, Rosiak, Grzesik, Franaszek (65 Szóstko), Zawistowska (89 Cichowska).

Pozostałe rezultaty 11. kolejki I ligi kobiet:

 • Praga Warszawa - Sportowa Czwórka Radom 1:4
 • Tarnovia Tarnów - Polonia Środa Wielkopolska 1:1
 • SWD Wodzisław Śląski - Trójka Staszówka/Jelna 8 listopada, 12:00
 • UKS SMS II Łódź - Pogoń Tczew 8 listopada, 12:00
 • Piastovia Piastów - Rekord Bielsko-Biała odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

rys

Komentarze

 1. kos 2020-11-08 13:59:19 (***.olsztyn.vectranet.pl) #72134 0:0 zgłoś

  Przyznam że jestem mile zaskoczony wynikami drużyny w tej rundzie.

Dodaj swój komentarz

           
   # #  # ##### 
   # #  # #  # 
   # #  # ##### 
   # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #####