Koniec serii Stomilu. Przegrana z Radomiakiem

2020-11-06 21:29:22 Stomil Olsztyn, Radomiak Radom, I liga

Po pięciu meczach bez porażki Stomil Olsztyn uległ na własnym boisku  0:1 Radomiakowi Radom. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 59. minucie Leandro.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, upamietniająca Jerzego Rudzińskiego, znanego w Olsztynie i w regionie byłego działacza i sympatyka sportu. Na miejscu, które zwykle zajmował na trybunach, tym razem była tylko pamiątkowa koszulka z nazwiskiem.

Stomil wyszedł na ten mecz z dwoma zmianami w podstawowym składzie. Pauzującego za czerwona kartkę Damiana Byrtka zastąpił Jonatan Straus, a wracającego po kontuzji Grzegorza Kuświka - Skender Loshi.Olsztynianie zaczęli mecz z animuszem i odważnie, starając się wykorzystać niezbyt dokładną grę Radomiaka.

Już w 7. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Wojciech Łuczak, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego, ale trafił tylko w słupek. Swoich szans nie wykorzystali także Damian Sierant w 26. i Koki Hinokio w 31. minucie. Od tego momentu goście poukładali grę i zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Viaceslavsa Kudrjacevsa. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Druga połowę lepiej zaczęli goście, choć dobrze zapowadającą się kontrę Stomilu przerwał Damian Jakubik, który miał już na swoim koncie żółty kartonik. Sędzia spotkania, pan Jacek Małyszek, nie zdecydował się jednak po raz drugi sięgnąć do kieszeni z kartkami. Za chwilę, w 59. minucie goście objęli prowadzenie. Jak się później okazało, jedyną bramkę spotkania zdobył kapitan Radomiaka Leandro Pereira. Skrzydłowy gości wykorzystał dobre podanie po błędzie rozgrywającego dotychczas dobre zawody Wiktora Biedrzyckiego.

Trener Adam Majewski dokonał ofensywnych zmian, między innymi na boisku pojawił się Grzegorz Kuświk, jednak olsztynianie, dążąc cały czas do zmiany niekorzystnego wyniku, bili głową w mur i nie mieli dobrego pomysłu na rozmontowanie obrony rywala.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają na wyjeździe. 13. listopada zmierzą się w Głogowie z miejscowym Chrobrym.