forBet promocja

News - Inne

COVID-19 blokuje działania WMZPN-u

2020-11-04 14:06:03 WMZPN

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w okresie zimowym nie zorganizuje pewnych imprez. Wszystko związane jest pandemią koronawirusa, która panuje w Polsce (jak i całym świecie).

 • Co się odbędzie?

Wojewódzki Puchar Polski w futsalu. WMZPN wyłonić jedną drużynę, która jako zwycięzca WPP będzie reprezentowała nasze województwo w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski, który PZPN tej zimy planuje normalnie rozgrywać. - Ze względu na sytuację epidemiologiczną prawdopodobnie zrezygnujemy jednak z formuły turnieju, aby nie gromadzić na jednej hali zbyt dużej liczby osób. Puchar zostanie najprawdopodobniej rozegrany w formie pojedynczych meczów, których zwycięzcy będą przechodzić do kolejnych faz - czytamy na stronie wmzpn.pl.

Gala Piłkarska WMZPN, którą związek zapoczątkował 2 lata temu, odbędzie się w zmienionej formule. - Plebiscyt z głosowaniem na najlepszych w poszczególnych kategoriach w 2020 roku odbędzie się tradycyjnie w Internecie, nie odbędzie się natomiast uroczysta gala podczas której spotykali się przedstawiciele całego środowiska piłkarskiego naszego województwa i podczas której były wręczane nagrody - czytamy w komunikacie związkowym.

- W związku z tym, że nie będziemy ograniczeni grudniową datą gali, całą zabawę rozłożymy na grudzień, styczeń i luty i sukcesywnie będziemy wybierać najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Akademia Grassroots PZPN, czyli organizowane przez PZPN w każdym województwie szkolenia dla trenerów i nauczycieli, odbędzie się w sieci w formie webinariów.

Dwudniowa kursokonferencja szkoleniowa dla trenerów, która zwykle była organizowana na początku grudnia, odbędzie się w formie on-line.

Kursokonferencja szkoleniowa dla sędziów, która zwykle była organizowana na początku grudnia, odbędzie się w formie on-line.

Kurs sędziowski zostanie przeprowadzony w formie on-line.

 • Nie odbędzie się

Zimowe rozgrywki juniorów, juniorów młodszych i trampkarzy na pełnowymiarowych, sztucznych boiskach, które WMZPN zapoczątkował rok temu, niestety tej zimy się nie odbędą.

Zimowe halowe rozgrywki młodzików, orlików i żaków, które WMZPN zapoczątkował dwa lata temu, niestety tej zimy się nie odbędą.

Zimowe halowe turnieje dla najmłodszych "Skrzat Cup", które które WMZPN zapoczątkował trzy lata temu, niestety tej zimy się nie odbędą (na pewno nie odbędzie się edycja listopadowa, a jeżeli sytuacja epidemiczna się poprawi, to być może uda się zorganizować edycję lutową).

Mistrzostwa Województwa w futsalu, które rozgrywane są 3 lat, niestety tej zimy się nie odbędą.

rys

źródło: wmzpn.pl

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####  #### 
#  # #  # #  # 
####  #  # #   
# #  #  # #   
#  # #  # #  # 
#  # ####  ####