forBet promocja

News - I liga

Stomil czeka na wieści z sanepidu

2020-10-29 13:15:49 Stomil Olsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn przebywają obecnie na kwarantannie. To efekt zarażenia koronawirusem wśród jedno z piłkarzy olsztyńskiego klubu. Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w treningach, ale w olsztyńskim klubie klubie liczą, że na początku nowego tygodnia wszystko wróci do normy.

Stomil musiał zawiesić zajęcia na początku tego tygodnia po tym jak jeden piłkarz dowiedział się, że ma koronawirusa. Olsztyńscy piłkarze oraz sztab szkoleniowy udali się na przymusową kwarantannę. Teraz sanepid ma dać znać jak długo to potrwa.

W olsztyńskim klubie liczą, że na początku następnego tygodnia wrócą do grupowych treningów. Teraz piłkarze Stomilu muszą w miarę możliwości dbać o formę w swoich domach.

- Piłkarze otrzymali dokładnie rozpisane jednostki treningowe, które będą wykonywać w miarę możliwości - tłumaczy Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn. - Wiadomo, że są pewne ograniczenia, bo nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania i wychodzić na zewnątrz. Chcemy ten czas wykorzystać na bardziej indywidualną analizę wideo i zwrócić uwagę na szczegóły oraz poprawę pewnych aspektów taktycznych. Reasumując, nie obawiam się w ogóle o sumienność i realizację, bo mamy ambitną, pracowitą drużynę.

Stomil już tydzień temu nie mógł zagrać z powodu koronawirusa, który pojawił się w ekipie Korony Kielce. W tym tygodniu żadne spotkanie nie przepadnie, bo weekend jest zarezerwowany dla rozgrywek Pucharu Polski, a Stomil już zdążył odpaść w tym sezonie z tej rywalizacji.

Za tydzień Stomil ma zagrać z Radomiakiem Radom i w olsztyńskiej ekipie nie myślą w ogóle o przekładaniu tego spotkania. Trener Adam Majewski liczy, że do zdrowia wróci większość piłkarzy.

Każda przerwa spowoduje to, że będą mieli bliżej do dołączenia do zespołu - dodaje Majewski. - Mamy kilku zawodników. Mam na myśli, na przykład, Sama van Huffela, który, mam nadzieję, będzie już grać. Są duże szanse, że Janusz Bucholc będzie bardzo blisko gotowości do występów. Z Rafałem Remiszem oraz Jakubem Tecławem, sprawa jest jeszcze trochę skomplikowana.

rys

źródło: własne, stomilolsztyn.com

 

 

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ##### 
#  # #  # #  # 
####  #  # #  # 
# #  #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #### #####