forBet promocja

News - V liga

"Z archiwum X": Orlęta mistrzem

2020-10-16 21:55:06 Stomil II Olsztyn, Tęcza Biskupiec, Huragan Morąg, Start Nidzica, Kormoran Ostróda, Łyna Sępopol, Granica Kętrzyn, Victoria Bartoszyce, Sokół Ostróda, Orlęta Reszel, Warmia Olsztyn, MLKS Korsze

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Orlęta mistrzem - tak w czerwcu 1990 roku zatytułowała podsumowanie Klasy makroregionalnej "Gazeta Olsztyńska". Jakie padły rezultaty w ostatniej kolejce? Wszystko poniżej!

Zespoły piłkarskie występujące w klasie makroregionalnej rozegrały wczoraj ostatnią kolejkę spotkań. Wcześniej tytuł mistrzowski zapewniła sobie drużyna Orląt z Reszla. Działacze reszelskiego klubu liczyli na awans swej jedenastki do III ligi. Niestety, przed kilkoma tygodniami podięto decyzję o likwidacji tej klasy rozgrywek. Piłkarze z Reszla grać więc będą w przyszłym sezonie w nowej klasie makroregionalnej, w skład której wezdją zespoły z makroregionu mazursko-warszawskiego.

Oto wyniki i krótkie relacje.

 • Stomil II Olsztyn - Tęcza Biskupiec 4:0

Olsztynianie posiadali zdecydowaną przewagę i przy odrobinie szczęścia w sytuacjach podbramkowych mogli wygrać jeszcze wyżej.

 • Huragan Morąg - Start Nidzica 8:0 (4:0)

Losy meczu zostały rozstrzygnięte zostały w pierwszych 20 minutach. Po tym czasie gospodarze prowadzili już 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się doświadczony Mędrzycki. Później gra się wyrównała. Kolejne bramki padły w ostatnim kwadransie meczu. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Mędrzycki, trzy Andrzej Bejnarowicz i jedną Kamiński.

 • Kormoran Ostróda - Łyna Sępopol 1:3

Ostródzianie spisywali się w ostatnich meczach słabo. Słabo też zagrali przeciwko Łynie. Goście odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

 • Granica Kętrzyn - Victoria Bartoszyce 0:2 (0:1)

Bramki strzelili: Gąsior i Buczek. Zespół Victorii posiadał wyraźną przewagę i wydawało się, że jest w stanie odnieść zwycięstwo premiowane trzeba punktami. Niestety, napastnicy Victorii nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji strzeleckich.

 • Sokół Ostróda - Orlęta Reszel 2:2 (1:2)

Ostródzianie przegrali z Orlętami jesienią 0:4. Wydawało się, że i tym razem lider tabeli nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Tymczasem piłkarze Sokoła pokazali się z niezłej strony i podzielili punktami z Orlętami. Bramki dla gospodarzy strzelili: Szulikowski i Włoch, a dla gości Łepkowski i Włodarczyk. Przed meczem odbyła się uroczystość pożegnania byłego wieloletniego reprezentanta ostródzkiego Sokoła - Skiżewskiego, który postanowił zakończyć karierę sportową.

 • Warmia Olsztyn - MLKS Korsze 2:0 (0:0)

W drużynie gospodarzy wystąpiło aż 5 juniorów, którzy przed tygodniem zapewnili sobie mistrzostwo klasy makroregionalnej i będą reprezentować makroregion mazursko-warszawski w mistrzostwach Polski juniorów. Występ tych zawodników okazał się znacznym wzmocnieniem drużyny olsztyńskich kolejarzy. Co prawda, do 60 minuty mecz miał wyrównany przebieg, a nieco więcej sytuacji strzeleckich stworzyli goście. Ostatnie słowo należało do warmiaków. Dwukrotnie celnymi strzałami popisał się junior, Kułakowski.

Komentarze

 1. żona Zdzicha co lubi piwo 2020-10-17 16:18:46 (public-gprs***.centertel.pl) #72025 0:0 zgłoś

  Dramat. Kto to pisał? Gazeta Olsztyńska miała jakiś limit słów? Nawet nazwiska mylili.

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
##  # # # ## ## 
# # # #  # # ## # 
# # # ###### #  # 
#  ## #  # #  # 
#  # #  # #  #