Emocje w derbach. Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 3:3!

2020-09-29 22:23:00 Olimpia Elbląg, Sokół Ostróda

Remis w derbach. Fot. zksolimpia.pl

Kto zdecydował się obejrzeć w TVP Sport derby II ligi woj. warmińsko-mazurskiego nie może żałować. W meczu padło 6. goli, a mecz Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda zakończył się remisem 3:3. Bramkę na wagę 1. punktu gospodarze strzelili w ostatniej akcji!

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 14. minucie. Olimpia Elbląg przeprowadziła bardzo fajną akcję, którą na bramkę zamienił Janusz Surdykowski.

Sokół Ostróda 2. minuty później doprowadził do wyrównania. Dawid Wolny zszedł z lewej strony do środka i oddał strzał z 18. metrów.

W drugiej połowie Sokół Ostróda szybko strzelił dwa gole. Najpierw w 52. minucie po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Klaudiusz Krasa. Trzy minuty później Wolny wykorzystał super podanie i w akcji sam na sam nie pomylił się.

Olimpia się nie załamała i w 63. minucie strzeliła kontaktową bramkę. Surdykowski na raty, ale pokonał bramkarza Sokoła.

Olimpia Elbląg do końca walczyła żeby wyrównać. Mieli mnóstwo sytuacji, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie Tomasz Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu strzelił bramkę na 3:3.

Sokół Ostróda był blisko wygrania 4. spotkania w II lidze, a tak uzyskali pierwszy remis w tym sezonie. Dla Olimpii był to dopiero 3. punkt zdobyty w rundzie jesiennej.

• Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 3:3 (1:1)

1:0 - Surdykowski (14), 1:1 - Wolny (16), 1:2 - Krasa (52 s), 1:3 - Wolny (55), 2:3 - Surdykowski (63), 3:3 - Lewandowski (90 + 3)

Olimpia: Przybysz - Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Kiełtyka - Bawolik (56 Kordykiewicz), Krasa,Zyska,Ressel (56 Styś), Poliński (69 Bohm) - Surdykowski

Sokół: Niezgoda - Żwir, Mazurowski, Dampc - Andrzejczak, Kobza (55 Zimmer), Zalewski, Gajda, Kalinowski (55 Dobosz) - Siemaszko (78 Święty), Wolny