Zwycięstwo w Warszawie uciekło w doliczonym czasie gry

2022-08-02 10:37:28 -

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 w Warszawie z Polonią. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn byli mocno wściekli po poniedziałkowym spotkaniu z Polonią Warszawa. Olsztyński zespół prowadził przez całe spotkanie 1:0, a bramkę stracili w doliczonym czasie gry. Zwycięstwo było bardzo blisko, a ostatecznie Stomil musiał zadowolić się z remisu.

Kontuzja Dawida Kalisza i drobne urazy innych piłkarzy sprawiły, że Szymon Grabowski musiał dokonać zmian w wyjściowej jedenastce na mecz ze stołeczną Polonią. Można było się spodziewać, że po słabym występie z Zagłębiem II Lubin na ławce rezerwowych zasiedli Szymon Dowgiałło oraz Mateusz Jarzynka. Do tego w pierwszej jedenastce nie wybiegł Michał Krawczun. Od pierwszej minuty widzieliśmy Lukáša Kubáňia, Bartosza Waleńcika (debiut w Stomilu) oraz Igora Kośmickiego.

Stomil Olsztyn bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Z rzutu wolnego mocno dośrodkował Maciej Spychała, źle interweniował bramkarz Polonii Michał Brudnicki, piłka spadła prosto pod nogi Karola Żwira. Pomocnik Stomilu uderzył w kierunku bramki, a formalności w tej akcji dopełnił Jakub Tecław, który trafił do pustej bramki. Spojrzał jeszcze tylko w kierunku arbitra bocznego czy ten nie wskazał pozycji spalonego i mógł cieszyć się z drugiej strzelonej bramki w tym sezonie. Olsztyński zespół mógł w pierwszej połowie podwyższyć wynik, bo kreował sobie ciekawe sytuacje. W polu karnym niestety zabrakło dobrych decyzji.

Stomil zasłużenie prowadził do przerwy, ale w drugiej połowie już od początku “śmierdziało” utratą gola. Polonia, która nie miała nic do stracenia rzuciła się do szybkiego odrabiania strat, ale udało im się dopiero w ostatniej akcji meczu. Poszło dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskoczył Michał Fidziukiewicz i strzałem głową pokonał Jakuba Mądrzyka. Bramkarz wypożyczony z Rakowa Częstochowa wcześniej popisywał się świetnymi interwencjami ratując Stomil od szybszej utraty bramki.

- Przede wszystkim dziękuję kibicom, którzy w poniedziałek przyjechali tak licznie, by nas dopingować i wspierać nasz zespół - mówił po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu Olsztyn. - To pokazuje, że w tak trudnym okresie są cały czas z klubem. Dzisiaj ich wsparcie mieliśmy cały czas. Niestety nie zadowoliliśmy ich trzema punktami, ale też nie zadowoliliśmy samych siebie. Mamy pretensje do siebie, bo bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, strzliliśmy bramkę, mieliśmy kolejne sytuacje, w których powinniśmy sprawić więcej problemów gospodarzom. Nie wykorzystaliśmy naszego potencjału i naszych umiejętności. Graliśmy zbyt bojaźliwie i nonszalancko, co nakręcało przeciwników. Nam zabrakło skuteczności i dokładności pod bramką przeciwnika. To zadecydowało, że Polonia została nagrodzona i mecz kończy się remisem, ale z tego remisu my nie możemy być zadowoleni.

Stomil po trzech spotkaniach ma na koncie pięć punktów w tabeli. Przed olsztyńskim zespołem w sobotę mecz z Garbarnią Kraków u siebie, a w następnym tygodniu derbowe spotkanie z Olimpią Elbląg.

Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1 Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1 Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1 Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1 Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1

• Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 1:1 (0:1)

0:1 - Tecław (5), 1:1 - Fidziukiewicz (90)

Stomil: Mądrzyk - Kośmicki (70 Jarzynka), Waleńcik, Tecław, Kubáň, Karlikowski - Wójcik (80 Jońca), Shibata (62 Florek), Spychała (80 Szypulski), Żwir - Kurbiel (62 Krawczun)